TFP focení s Walkers on the Moon

Pokud s námi chceš fotit

- Naprostá většina našich focení probíhá formou TFP. Modelka "platí" svým časem a umem, stejně tak my.

- Fotíme výhradně na analog. Dostaneš od nás 10 - 30 fotek, podle toho, kolik filmů uděláme.

- Fotky nijak neupravujeme, co se vyfotí, to je na fotce.

- Pokud s námi chceš fotit, napiš nám. Ke zprávě přidej pár svých fotek nebo odkaz na portfolio. Zkušenosti s focením nejsou nutné.

- Než nám napíšeš, prohlédni si naše fotky ať víš, do čeho jdeš.

- Jde nám o přirozenost, tu se snažíme zachytit. Romantickou duši zkrátka nebudeme stylizovat do princezny a pokud je modelka rebelka, nebudeme z ní dělat princeznu. Fotka je výsledkem spolupráce mezi námi a modelkou, nebudeme tě tlačit tam, kde se necítíš, naopak, budeme se, v rámci naší poetiky, snažit stavět takové záběry, abys to byla skutečně ty. Ale může tě to překvapit, to se stává často. ;-)

- O modelky se staráme: pokud přijedeš vlakem, vyzvedneme tě na nádraží a po focení tě tam zase odvezeme.

- V našem ateliéru je vždycky dostatek skvělé hudby a vína všech barev.

- Modelku zvládneme nalíčit, máme v ateliéru i dost zajímavých kousků oblečení a doplňků.

- Focení zabere nějaký čas. Pracujeme trochu jinak, s každým záběrem si hrajeme. Určitě si na focení vyhraď aspoň čtyři hodiny.

- Jsme kreativní. První společné fotografování většinou necháváme zcela spontánní. Pokud se ještě neznáme, nevymýšlíme dopředu téma. Fotky se rodí živelně přímo v ateliéru a bývá to docela dobrodružství. A výsledek stojí za to.

- Pokud se domluvíme na termínu, tak s ním počítáme. Plánujeme focení zpravidla několik týdnů až měsíců dopředu a diář máme opravdu nabitý. Vážíme si času, který se s námi modelky rozhodnou strávit, totéž očekáváme od modelky.


Nahota

- Rádi pracujeme s nahotou pro její čistotu. Neděláme vulgární fotky, ale nestydíme se. Nahota ovšem nemusí znamenat, že je "vše vidět". Naopak. Náznaky, tajemství, prostor pro fantasii, to máme moc rádi. Umíme udělat fotografie tak, aby "nebylo nic vidět" a přesto na sobě modelka nemá ani kousek textilu. Co tím myslíme, zjistíš snadno na našich fotkách. Míra odhalení záleží na modelce, my tě do ničeho nutit nebudeme. Pokud ale víš, že se před fotoaparátem vůbec odhalovat nechceš, nemá smysl nám psát.


Fashion

- Děláme rádi, ale nespecializujeme se na něj. Fashion projekty realizujeme hlavně ve spolupráci s návrháři či agenturami na základě individuální dohody.

© 2019 by Walkers on the Moon